Eco Family Park / Pansiyon Hakkında

Antalya Beşkonak Köprülü Kanyon milli parkı içerisinde monotonluktan uzaklaşmak şehrin stres ve gürültüsünden kurtularak doğada huzur dolu anlar yaşamak isteyen herkesi nehir kıyısında taş ev, bungolov ve çadır konaklamadan oluşan konseptiyle Eco Family Park'a davet ediyoruz.

Antalya’da Köprülü ırmağına sıfır olarak konumlanmış olan tesisimizde aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte tercihinize göre bungalov veya çadır konaklama imkânlarımız ile doğaya misafir olabilir heyecan dolu macera aktivitelerimize veya paket programlarımız ile alternatif tatil imkânını yaşayabilirsiniz.

Tesisimiz içerisinde size özel sunulan aktivite programları ile Türkiye’deki rafting parkurlarının en keyiflisi olan Antalya Köprülü ırmağında rafting sporunu yapabilir. Köprülü Kanyonun derinliklerini ve Toros dağlarının güzelliklerini offroad jeep safari turumuz ile gezebilir. Antik kent Selge’yi trekking turumuz ile keşfedebilirsiniz. Tesisimiz içerisindeki macera parkımızda 7 ‘den 70 e eğlenebilir doğal göletlerde balık avlama sporu yapabilirsiniz.

Macera sporlarının Antalya’daki vazgeçilmez ismi olan Aktivoutdoor ailesi olarak sizleri macera ve eğlencenin bir arada sunulduğu eğlenerek dinlenebileceğiniz kendinize özel zamanlar yaratabileceğiniz Eco Family Park tesisimizde alternatif tatil programlarımızı yaşamaya davet ediyoruz.

Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon, Beşkonak bölgesinde, Toros dağlarının eteklerinde dünyayı ağırlayan doğal bir güzelliktir. Park içindeki nehir, 12 km. uzunluğundaKanyonun Roma döneminde yapılan 2 tarihi köprüsü bulunmaktadır. Küçük köprü asıl usta tarafından, kemerli büyük köprü ise ustanın kalfası tarafından inşa edilmiştir. Köprülü Kanyon ismini de bu köprülerden almıştır. Medeniyetleri birbirine bağlayan bu köprüler yüzyıllardır ayakta kalmayı başarabilmişler. Zamanında ipek ve baharat yolu olarak kullanılmış olsalar da, şimdilerde tarihin tozlu sayfalarının birer izi gibiler.

Rafting yapmak isteyenlerin uğrak yeri olan Kanyon’da çam, servi, sedir ağaçları bölgenin güzelliğine güzellik katmaktadır. Roma döneminden günümüze kadar gelen tarihi kalıntıların ve tabiatın iç içe geçtiği olağan üstü bir güzellik sizleri karşılıyor.

Selge

Beşkonak bölgesi, Altınkaya köyü sınırında bulunan Selge antik kenti tarihin önemli kentlerindendir. Köprülü kanyondan geçen yol üzerinde bulunan bu antik kent doğal güzellik bakımından çok zengin bir görselliğe sahiptir.

Kentten, Lidya, Pers, İskender ve Roma gibi büyük medeniyetler geçmiştir. Kentin kurucusu, antik yazarlardan Strabon’a göre ‘Spartalı’ Khalkas’tır. Ayrıca Selge, madeni para basan ilk Pisidia şehridir. Selge’nin en önemli tarihi kalıntısı yamaca oturtulmuş tiyatrodur. Tiyatro yaklaşık 10 000 seyirciyi alabilecek kapasiteye sahip klasik Roma tiyatrosudur. Diğer dikkat çeken kalıntı ise, batıda en yüksek tepede bulunan, Artemis’e ait olduğu düşünülen tapınak kalıntılarıdır. Tepenin arkasında ise bir sarnıç bulunmaktadır.

İletişim

Eco Family Park Motel
Karabük Köyü Beşkonak
Manavgat Antalya/TÜRKİYE
Tel: +90 (242) 324 86 72
Fax: +90 (242) 324 86 71
E-posta: mali[at]aktivoutdoor.com

Harita ve diğer iletişim bilgileri için tıklayın